Home O nás Novinky Bessy Chessy Vrhy Vrhy Kontakt

 

   

 

Na jaře jsme opět pilně trénovaly, jezdily jsme do Tábora na poslušnost a ovladatelnost na tréninky WT, naučila jsem Niki „stopku“ a „směry“ a opravdu nás to vše obě baví. Od letošního roku jsou nové řády, nikdo přesně nic neví a tak se snažíme všichni získat co nejvíce informací a podle toho přizpůsobit trénink.

V březnu začala Niki hárat a tak jsme bohužel přišly o nějaké výstavy a první zkoušky.

30.5. 2015 Klubová výstava retrieverů RK CZ Konopiště, rozhodčí Mrs. Pamela Stanley, odbornice na flaty a tak jsem vyrazily. Niki je žížala a tak třída pracovní - V, s tímto posudkem: Další fenka s velice krásnou hlavou, ve vynikající pracovní kondici, dobrá síla kostry, dobré přední i zadní úhlení, snadno si můžu představit, že tato fenka lehce pracuje celý den. Krásné a navíc pravdivé hodnocení.

6.6. 2015 Klubové lesní zkoušky CACT a res. CACT Drnek. Ty ještě nemáme, tak hr na ně. Šly jsme si vyzkoušet hlavně barvu a šoulačku, která je v novém zkušebním řádě prvně a také jsou nové zkušební řády, takže všichni včetně rozhodčích listujeme, jak to asi je a není. Šoulačka za 4, barva trochu nejistá fenka i já a i když nesešla, tak za 3. Nos za 3 a dohledávka a přinášení srstnaté také za 3. Nevadí, příště to bude lepší. Celkové 1. cena a titul res.CACT. Je to rozcvička na Derby 2015.

20.-21.6. 2015 DERBY ČR 2015 – Klubové zkoušky přinášení retrieverů CACT a res. CACT Stříbřec . Na tyto zkoušky se nelze přihlásit, musí se pes kvalifikovat rok předtím a jsou to opravdu vrcholné zkoušky a je to opravdu čest se jich zúčastnit. Jsme na takových zkouškách poprvé a jsme z toho trochu vyjukané. Ale máme s sebou dvě kámošky, které také se kvalifikovaly a to Simona Rezková a Blanka Petrovická. Zkoušky jsou v blízkosti Třeboně a jsou opravdu super organizované a v krásných terénech. Opět je to rozděleno na pole, les a vodu. Máme štěstí, jsme ve skupině s Blankou, jdeme na to. Voda, les –perfektní, samé čtyřky, pole pouze zaváhání na vlečce, když Niki musela jít olízat pana rozhodčího a dle nových zkušebních řádů nesledovala vlečku. Ale toto dělá Niki skoro vždy a tak jí to bude těžké odnaučovat.
Jednu chvíli jsme myslela, že dostanu infarkt. Šly jsme na disciplínu dohledávka kachny pohozené v rákosí. Přijdeme na disciplínu, kačena už leží na místě a pan rozhodčí nám dává povel k provedení disciplíny. V té chvíli z rákosí vyběhnou malé lišky a producírují se na louce. Niki sedí, celá se chvěje a o ně se pokouší mrákoty. Bojím se, že Niki se na kachnu vyprdne a poběží za nimi. Ptám se rozhodčích, co mám dělat a odpověď je, že jsme v revíru a že je normální, že je tam zvěř. Říkám, zda ji můžu přivázat psa a přijít na disciplínu znovu, abych alespoň trochu odpoutala pozornost. To je mi dovoleno.
Přicházím vzápětí a posílám Niki na dohledávku. Včas ji zastavím a pošlu do rákosí, aby hledala tak a né, aby šla po stopě lištiček. Niki poslouchá a hledá v rákosí. Super práce, rychle našla a odevzdala a páni rozhodčí mě chválí, a prý proč panikařím, když mám tak poslušného psa. Už mě dlouho nebylo tahle a myslela jsem si, že mi srdce vyskočí. Další dva pejsci už takého štěstí nemají a vypadávají, protože nedohledali kachnu a stále ověřovali místo výskytu lištiček. Skupinu máme bezvadnou. Blanka celkově všechny čtyřky – vítěz zkoušek. Jdeme do rozstřelu o celkové 3. až 4. Místo. Pejsek v rozstřelu je na markingu přesnější a tak na nás zbyla bramborová medaile, ale ve flatech /ve velké konkurenci/ jsme nejlepší. Takže 1. cena CACT a tímto se Niki stává Český šampion práce.

http://www.kchls.cz/index.php/component/content/article/38-kompletni-prehledy/579-derby-r-2015-kzpr-vysledky

Jako každý rok v červenci jsme na psím táboře a letos je to 10. ročník a my jedeme po desáté. Letošní námět – „Havaj“ – to byla jízda. Každý rok končíme sranda závůdkem, na který se všichni těšíme. Letos opět super lidi, krásné počasí a krásná dovolená.

15.-16.8. 2015 Klubové zkoušky přinášení retrieverů Borotín KZPR CACT

Na tyto zkoušky se opravdu vždy těším, jsou krásně organizačně zmáknuté, bezva parta lidí a letos bez stresu. Jsou to opravdu velice přísně hodnocené zkoušky a nedokončení zkoušek je opravdu velké. Niki má stále výkony, pracuje super, máme pár trojek na poli- opět vlečka, jako vždy, ale jinak bez chyby, 1. cena, titul CACT, celkově 2. místo.

http://www.retriever-klub.cz/file_download/737/v%C3%BDsledky15.-16.8.2015++ZPR+2015+%283%29.pdf

Po čtyřech letech jsem vytáhla svoji veteránku, zakladatelku mojí CHS Chessy Bonny Dux /8,5 let/ na klubovou výstavu do Třeboně. Chessynka vyběhala V1, BOV s krásným posudkem: Typická fena, výborné proporce, vynikající forma hlavy, fenčí výraz, hluboký hrudník, mírně měkčí hřbet, jasně tmavé oči, velmi pěkné osrstění, temperamentní prostorový pohyb, výborná kondice. Krásná fena!!!! Moc si to užívala a já s ní.

V letošním roce jdeme na poslední zkoušky, protože pak plánujeme krytí a potřebuji nechat Niki odpočinout a připravovat jí na roli „matky“.

12.-13.9. 2015 Klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů CACT a res. CACT Kyselka KV Všestranky ještě nemáme a opravdu bychom je chtěly „dojít“, aby si mohla Niki chlubit titulem „U“ všestranný pes. Tyto zkoušky už začínají v pátek rozlosováním, na které se bohužel nedostanu a tak přijíždím v sobotu ráno a vyšlo na mě číslo 1 a to mě docela rozhodilo. Ale další, pozitivní mám skvělou skupinu lidí, kteří se moc drží palce a jsou super. Oba dny neudělala Niki žádnou chybu a já taky né, všechno jdeme ve čtyřkách, takže se zase obávám vlečky. Niki se překonává, vlečku jde přesně, nejde olízat pana rozhodčího. Uchopí bažanta, křídlo má přes oči a tak předsedá před paní rozhodčí, která stojí vedle mne. A tak stojím a čekám, Niki si uvědomí rozdíl a přijde předsednout ke mně. Ale dle nového zkušebního řádu se vše hodnotí dohromady i přinášení, takže zase za 3. Je to jediná trojka, rozhodčí Niki hrozně chválí a já jsem hrozně pyšná. Šoulačku i barvu šla skvěle a pan rozhodčí říkal, že prvně v životě viděl šoulat psa. Niki šla velice pomalu, noha nohu mine a vypadá jako šelma, která se chystá ke skoku. Také jsem to ještě u ní neviděla. Další pochvala je za rychlé a přesné navádění na 2ks. Výsledkem je 1. cena, titul CACT, nejlepší voda a celkový vítěz zkoušek. Největší úspěch Niki a můj splněný sen.

http://www.kchls.cz/index.php/component/content/article/38-kompletni-prehledy/610-kvzpr-kyselka-vysledky

Niki je všestranný pes – „U“.

V říjnu by měla hárat a pak pojedeme za ženichem.

Zatím si užíváme hony na kačenky. Dostaly jsme se na krásné hony do Boru u Tachova. První hon a výřad 3016 kačen jsem ještě nikdy nezažila. Hony jsou skvěle organizované a dobře jsme se tady zapsaly a tak se nám dostává možnosti, jezdit často. Střídám Chessy a Niki a ty jsou neskutečně štastné, je to přesně ono, pro co jsou tyto psy chovány a kombinace voda a zvěř je pro ně prostě boží. Sezona končí v září a pak začínají hony na Konopišti, je stále se na co těšit.

Fotky z honů a z dalších akcí jsou většinou na fcb.

Nikita začala hárat a tak plánujeme dalekou cestu do Hamburku. Uděláme progesteron a pojedeme. Jako ženicha jsem vybrala hnědého psa Floyda, Black Amandas Punch Line, http://www.blackamandas-punchline.de/infos-floyd.htm. Více informací ve vrzích.
Pan veterinář určil jako nejlepší čas krytí pátek 27. 11. a neděli 29.11. Těšíme se na paní Daniela Dührkop z Grönwohldu a hlavně na Floyda. Je to zkušený krycí pes, který má ze třech krytí 29 dětí, takže doufám, že tyto řady rozmnožíme.
Krytí proběhlo úspěšně, spojení bylo dlouhé a doufám, že i úspěšné. Floyd je opravdu krásný a moc šikovný pes a paní Daniela je fajn. Díky mému manželovi, že jel s námi a celý víkend plnil roli překladatele a naučil se hodně nových slovíček týkajících se psí tématiky.

Hurá, hurá, krytí bylo úspěšné a Niki bude maminkou. Dle pana veterináře bude vrh velice početný a tak jsem opravdu zvědavá, jaká nás čekají překvapení. Porod by měl proběhnout koncem ledna a předpokládaný odběr štěňátek koncem března 2016.
22.2. 2014 DUO CACIB Brno - třída otevřená - VD s tímto posudkem: Fem. fena, správná velikost, poněkud delší slabiny, správné zadní končetiny, typická srst, typický pohyb.

Rozhodla jsem se trochu si odpočinout od výstav a trochu více se věnovat poslušnosti a ovladatelnosti a tak jsem začala s Niki jezdit na výcvik na WT do Tábora. Je tam super parta lidí okolo Dany Slabé a výcvikářů Mirka Krejčího a Martina Rytíře. Je to trochu více o ovladatelnosti psa než typické myslivecké zkoušky, ale moc mě to nadchlo a ráda s nimi trávím volný čas a snad se i něco naučíme.

14.4. 2014 se Niki stává chovnou fenou uchovněnou pod KCHLS.

26.-27.4. 2014 WT Tábor – zkusila jsem s Niki první WT ve třídě E, ale bohužel jsme dostaly nulu na poslední disciplíně, hodně povelů a nepřinesení druhého aportu byl důvod k nesplnění úkolu. Ale nevadí, skvělá parta lidí a super den.

24.-25.5.2014 Mezinárodní výstava CACIB Litoměřice, třída pracovní – V1, CAC s tímto posudkem: Fenka barvy černé, typ. hlava s vyjádřeným výrazem, pevný hřbet, správný rámec, plynulá v mech. pohybu.

Rozhodla jsem se, že v roce 2014 zkusíme s Niki těžší dvoudenní zkoušky, abych si ověřila, že je schopná pracovat i dva dny za sebou a hlavně vyzkoušela její psychiku a soustředěnost. Vím, že po stránce fyzické je velmi dobře připravena a její náruživost a rychlost mě vždy trochu děsí. Abychom se obě trochu dostaly do zkouškové atmosféry a nervů začaly jsme s zkouškami SZVP 14.6.2014 v Kařeze. Niki pracovala skvěle, jediná trojka byla z chůze u nohy. Tato disciplína byla určena na hrázi rybníka a jedna rybka, která pleskla o hladinu a malé ohlédnutí a přísný pan rozhodčí a už to bylo. Ale to vůbec nevadí, toto je disciplína na poslušnost a to se pokusíme odstranit. Zkoušky v I. ceně a res. CACT byly super začátkem zkoušek.

28.6. 2014 Národní výstava psů Klatovy, třída pracovní - V1, CAC, Národní vítěz, BOB vítěz plemene, BIG5 – náš zatím největší výstavní úspěch. Niki měla svůj den a chtěla se předvádět a získala tento posudek: 2 letá, elegantní fena, správná rámec, výborná hlava, tmavé oko, nůžkový zkus, výborná linie, úhlení a pohyb, pěkně předvedená. Byl to krásný slunný den a i v odpoledních závěrečných soutěžích se Niki neztratila a i přes nízký věk dostala BIG 5 ve VIII. FCI.

5-6. 7. 2014 VI. Středočeské Derby retrieverů – Podzimní zkoušky CACT a res. CACT a SZVP CACT a res. CACT – naše první dvoudenní zkoušky, první den SZVP vodní práce s plným počtem bodů 1. cena a titul CACT, druhý den podzimní zkoušky 1.cena, dvě trojky opětovně z vodění psa a dále s poslušnosti a ovladatelnosti. Celkové 7. Místo v Derby. Na tyto zkoušky bude asi dlouho vzpomínat. Při disciplíně slídění s dohledávkou Niki krásně slídila, ale po chvíli nasála a opustila vymezený prostor a vedle na poli vypíchla srnu. Po přivolání přišla zpět a měla plnou mordu krve. Zjistila jsem, že si prokousla jazyk při slídění za zvěří. Poslala jsem ji znovu do prostoru, kde měla slídít a dohledat zvěř. Dohledala a přinesla, ale z důvodu opuštění prostoru a horšímu přivoláním byla snížena známka z poslušnosti. V myslivecké praxi by to bylo hodnoceno jako super práce a tak to i ohodnotila paní rozhodčí, která je dlouholetou členkou mysliveckého sdružení. Třešničkou na dortu byl rozstřel o umístění z SZVP, ale Niki měla pomalejší čas než soupeř.

20-26.7. 2014 v tomto termínu jsem jako každý rok jela na psí tábor, který organizují moje kamarádky Alenka Fantová, Katka Vernerová a Zuzka Kostrbová na Šumavě v Záblatí. Je to pro mě dovolená s pejsky a super lidmi, při které je mnoho zábavy a pořád je co se učit. Všechny moje holky si dovolenou vždy užijí i když se Bessynka a Chessynka nezúčastňují aktivního výcviku.

14.8. 2014 jsem byla s Niki na oftalmologickém vyšetření u MVDr. Beránka s výsledkem, že fenka je prostá klinických příznaků typických pro dědičná oční onemocnění. Očička jsou zdravá. Super!!!

16-17.8. 2014 Zkoušky přinášení retrieverů – jedná se o vrcholové zkoušky, které organizuje RK CZ a zde je možné získat titul CACT k získání titulu Český šampión práce. Jsou to velice prestižní zkoušky a tak jsme měli tu drzost se na ně přihlásit. Počasí nám přálo a bylo velice teplo. Zkoušky jsou rozdělené na práci v poli, v lese a na vodě. Přinášení a poslušnost a ovladatelnost jsou hodnoceny u každé disciplíny. Práce na vodě a v lese perfektní výkon samé čtyřky, práce na poli – marking za tři, trochu přeběhla, odložení také za tři /zvedla se a zase si lehla/. Protože měla Nikita krásné známky ze všech disciplín, rozhodla jsem se jít na jistotu a na poslední disciplínu chování na stanovišti v lese si ji nechat připoutanou na vodítku, abychom nepřišly o první cenu. Vše dopadlo super a Niki mě ani na vrcholových zkouškách nezklamala a došla je v 1. ceně.

13-14.9.2014 VI. Západočeské Derby retrieverů Kyselka Podzimní zkoušky CACT a SZVP CACT. Krásně připravené zkoušky v těžkých terénech. Niki je opravdu moc šikovná – Podzimní zkoušky plný počet bodů 1. cena CACT, vodní zkoušky plný počet bodů 1.cena res. CACT. Byly jsme 2x v rozstřelu, jednou úspěšně a jednou až třetí. Celkově se Niki v Derby umístila na 2. Místě a tím si zajistila kvalifikaci na Derby nejlepších ze všech krajů a za rok 2014. Byl to super výsledek a také ukončení tohoto zkouškového roku neb Niki začala hárat a další zkoušky na které jsme byly přihlášeny jsme nestihli. Ale necháme si něco na rok 2015.

Skončily zkoušky, Niki hárala a tak si začátek sezony honů užívala Chessynka. Jezdily jsme na kachny a pak se nám povedlo dostat na hony na bažanty na Konopiště, kde jsou krásné honitby a hodně zvěře. Výřady se pohybovaly okolo sedmi set až dvou tisíce ks bažantů, slepic a orebic a tak Chessy byla vždy spokojeně utahaná a vždy byla celá natěšená, když jsme vyrazily.
21.4.2013 Nikitky první lovecké zkoušky v Úholičkách. Tyto ZV /zkoušky vloh/ Nikita vyhrála s plným počtem bodů. Byla jsem na ní moc a moc hrdá, protože jako nejmladší z účastníků zkoušek šla jako jediná s plným počtem bodů.

4.5. Mezinárodní výstava Praha – třída mladých - V1, CAJC a BOJ – obrovský úspěch s krásným posudkem: Roční fena, krásná a elegantní, správná hlava, výborný krk, rovný hřbet, výborný hrudník, správné končetiny, správný pohyb.

8.6. 2013 jsme šly vyzkoušet OVVR, které jsou nutné k uchovnění psa. Niki pracovala skvěle – I. Cena, dvakrát aport se zvěří a krásné hodnocení povahy, temperamentu, zájmu o aport, přinášení, vazba s vůdcem a ochoty k práci.

25.6. 2013 jsme jely do Českých Budějovic na veterinární kliniku nechat zrentgenovat kyčle a lokty. Obě vyšetření dopadly výborně a DLK 0/0, DKK A/A.

Hurá hurá, vše je v pořádku a Nikita bude chovná fena. Ještě musíme zapsat výšku a chrup a je to vyřešené.

29. 6. 2013 Mezinárodní výstava psů Brno – třída mladých – Nikki nemá svůj den, nechce se předvádět a tam získává VD 4 s tímto posudkem: Kompaktní, elegantní mladá fena, doposud ve stádiu vývoje, méně substance, rovněž hrudník a předhrudí méně vyvinuté. No nic VD s pořadím je hezké hodnocení. Musíme počkat, až doroste.

V červenci jako každý rok vyrážíme na psí tábor do Záblatí na Šumavě, kde cvičíme na zkoušky a zároveň schmelujeme kolektiv. Letos jsem jela s Niki, Bessy, Chessy zůstaly doma. Byl to zase super tábor a moc jsme si užily dovolenou.

25.8. 2013 Další zkoušky SZVP /Speciální zkoušky z vodních prací/ o Putovní pohár ing. Švába. Těchto zkoušek se zúčastnila Nikitky sestřička Boninka a tak si to jdou holky užít a pořádně se vyblbnout. Niki je bohužel na markingu nedočkavá a vyráží před povelem rozhodčích a je hodnocena limitní známkou 1 a tak máme z těchto zkoušek III. cenu. Bonni si vedla lépe a na svých prvních zkouškách získala 1. cenu a titul res. CACT. Moc a moc blahopřejeme.

2.11. Mezinárodní výstava Praha – třída mezitřída. Velice přísná paní rozhodčí. Známka V2 s tímto posudkem: Velmi pěkná osmnáctiměsíční fenka, velmi dobrý typ a velikost, velmi hezké proporce, překrásný fenčí výraz. Tmavé oko, dobrá spodní čelist, dobrá krční, hřbetní i ocasní linie, dobré nohy, kompaktní tlapy. Velmi dobré přední i zadní úhlení, moc hezká srst a kondice. Velmi dobrý typ a povaha. Dále jsem nechala od pana rozhodčího Niki změřit a má kohoutkovou výšku 58cm, další posun k uchovnění fenky.

3. 11. Mezinárodní výstava Praha mezitřída – V3 s tímto posudkem: Excellent type and size, still bit immature, well shaped head, lovely expression, elegant neck, body in exc. Condition, good one and feet, moves well from the side, bit narrow behing. Výborný typ a velikost, stále bit nezralý, dobře tvarovanou hlavu, krásný výraz, elegantní krk, tělo EXC. Stav, pevné kosti a končetiny, pohybuje se dobře ze strany bit úzké behind. one and feet, moves well from the side, bit narrow behing.

16.11. Niki začala hárat a tak rušíme dvoje přihlášené zkoušky a těšíme se na sníh a vánoce.
Rozhodli jsme se, že si z tohoto vrhu necháme holčičku, pokračovatelku naší chovatelské stanice. Dlouze jsme vybírali, zda hnědou nebo černou a pak u nás zvítězila slečna se světle zelenou mašličkou, která se narodila jako sedmá z vrhu s porodní váhou 386g. Vybrali jsme jí jméno Nikkita a tak nám zůstala Black Nikkita Wild Happiness. První její výstavní posudek byl ve stáří 6 týdnů, kdy k nám přijala Alena Fantová, majitelka krycího psa a vyjadřovala se ke všem štěňátkům. V té době vážila Niki 3,585g a bylo zhodnocena takto: Je to štěně se statnější kostrou, kratší, hezky se vyvíjejícím předhrudím, má kratší prsty, ocas dobře nasazený, delší ucho, silné hlezno, pěkné oči a pěkný nůžkový skus. Je to velice zvídavé štěně a krásně nosí aportky.

Niki zapadla do naší smečky a s maminkou Chessynkou vytvořily nerozlučný tým pro všechno.

7. října jsme se zúčastnily první výstavy – krajské v Plzni, kde získala ocenění VN 1 v třídě dorostu s posudkem:
Půlroční fena, dobré velikosti na svůj věk i formátu, dobrá linie hlavy, celkově ve vývoji, rovný hřbet, trošku strmější zadní končetiny. Užší pohyb zadních končetin, výborná povaha.

4.11.2012 Mezinárodní výstava psů Praha ocenění VN2 ve třídě dorostu s posudkem:
Výborný typ a rámec, moc hezká hlava, rovný měkký hřbet, výborný pohyb, dobré předvedení.
Ve výcviku jsem se snažila vyvarovat chyb, které jsem udělala s její matkou a tam jsem se svěřila do rukou odborníků, jezdila jsem trénovat k Martinovi Luňákovi, k panu Kunešovi a hlavně jsem na Nikki nespěchala. Zatím jsem pracovala s její matkou Chessy, která si užívala hony na kachny v Nezdřevě a byla i na naháňkách na černou.

V sobotu 14. dubna se Chessy narodilo 12 miminek, 7 holek a 5 kluků, z toho 5 hnědých holčiček a 3 hnědí kluci, 2 černé holčičky a 2 černí kluci. Porod proběhl velice rychle /4 hodiny/ a byl bezproblémový. První holčička se dokonce narodila v obývacím pokoji na sedačce a tak jí říkáme "gaučanda"

Porodní váhy a rozdělení mašliček:
Černá holčička – růžová mašlička – 404g.
Hnědý kluk – tmavě modrá mašle – 457g
Hnědá holčička – žlutá mašlička – 395g
Hnědý kluk – bílá mašle – 471g
Hnědá holčička – fialová mašlička – 331g
Hnědá holčička – černobílá mašlička 350g
Černá holčička – světle zelená mašlička – 386g
Hnědá holčička – světle modrá mašle – 405g
Černý kluk – šedá mašle – 411g
Hnědý kluk – tmavě zelená mašle – 465g
Černý kluk – červená mašle – 435g
Hnědá holka – bez mašličky – 374g

Chessy i štěňátka jsou v pořádku a krásně prospívají. První fotky jsou "zde"

8.3. – hurá, březost je potvrzena, pan veterinář viděl minimálně 5 štěňátek
a tak se moc se těšíme na 16. až 18. dubna, kdy se miminka narodí.

14.2. – Chessy je nakrytá Olympikem a čekáme na výsledek

31.1. – Chessy hárá, pojedeme za ženichem

Tento rok jsme se ještě více zaměřily na tréninky a přípravu na zkoušky a hlavně odstranění některých nešvarů a chyb, které nás výcviku trápily. Začaly jsme navštěvovat nácviky na zkoušky pod vedením střediska založeného Retriever klubem pro Plzeňský kraj. Hlavní výcvikář Retriever klubu pan Kuneš a organizátoři nácviků Michal Klasna a Dan Materna, vždy připravily náročný program, ale velice přínosný. Udělala se zde skvělá parta lidí - vůdců a každý nácvik jsme si skvěle užily a snažíme se stále se podporovat při každé zkoušce.

14.5. - Mezinárodní výstava Praha, třída šampiónů, ocenění Výborná 1, titul CAC. Byl to první CAC v šampionech, prvně jsem si nechala předvést Chessynku „handlérkou“ a super úspěch, Andrejko díky

21.5. - Národní výstava Litoměřice, třída šampiónů, ocenění Výborná 1, titul CAC. Druhý CAC v šampiónech, krásné předvedení a super posudek

22.5. - Mezinárodní výstava Litoměřice, třída šampiónů, ocenění Výborná 2, titul res CAC.

4.6. - Národní výstava Klatovy, třída šampiónů, ocenění Výborná 1, titul CAC, Třetí CAC v šampiónech, tímto Chessynka splnila podmínky pro udělení titulu Český Grand šampión krásy.

13. a 14. 8. – celé jaro jsme pilně trénovaly, chodily na nácviky do Ejpovic a pak jsme se dost drze přihlásily na dvoudenní lesní a vodní zkoušky pořádané Retriever klubem pod názvem „Podbrdský pohár“. Letos to byl třetí ročník. První den byly náročné lesní zkoušky, hlavně práce na barvě spárkaté zvěře. Tam Chessy také jednou zaváhala, ale prý to byla chyba vůdce. Kdo by čekal, že barva povede přes mraveniště. Všechny ostatní disciplíny zvládla bravurně a lesní zkoušky došla v první ceně a získala svůj první CACT. Měla jsem velkou radost a těšila se na druhý den, protože všechny disciplíny vodních prací Chessy miluje a nejraději by si vše dala vícekrát. Povedl se jí i druhý den a Speciální zkoušky z vodních prací došla také v první ceně. Byla jsem velice překvapena, že Chessy byla vyhlášena celkovou vítězkou „Podbrdského poháru“. Byly to opravdu úžasné zkoušky, Chessy největší úspěch. Nakonec jsem při závěrečné řeči koktala, ještě jsem v takové situaci nebyla. Chessy ukázala, že i dvoudenní zkoušky a soustředění zvládla. Zkoušky byly dobře prezentovány i v novinách a výsledky prezentovány i ve Zpravodaji Retriever klubu. Byla jsem na Chessy velice pyšná.
Výsledky a fotky

25.9. – Speciální zkoušky vodní práce Vacíkov, opět nejmilejší zkoušky udělala v první ceně a získala druhý titul res. CACT.

28.10. - Podzimní zkoušky v Ejpovicích, tentokrát jsem na zkoušky vzala goldenku Bessynku a zkoušky došla v II. ceně z důvodu limitní zkoušky ze slídění.

Mysliveckou sezonu jsme ukončily nejvyššími zkouškami a to Všestrannými zkouškami přinášení retrieverů. Práci v lese, ve vodě a na poli Chessyna zvládla, ale bohužel nevypracovala poslední disciplínu vlečku pernaté a tak tyto zkoušky nedošla. Vlečku dělá běžně i při jiných zkouškách, ale tady jí to zrovna nevyšlo. Ověřila jsem si, že na to má a příští rok určitě všestranné zkoušky zkusíme znovu.

Po odchodu všech štěňátek a pauze na regeneraci jsme se s Chessynkou pustily opět do zkoušek a výstav.

7.8. - udělala své první Lesní zkoušky a hned v I. ceně s počtem bodů 177.

8.8. - složila Barvářské zkoušky také v I. ceně s počtem bodů 1O5. Obě dvě zkoušky proběhly za velice nepříznivého deštivého počasí, ale v krásné honitbě MS Mýto.

28.8. - Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav, třída otevřená, ocenění Výborná 1, titul CAC, krásný posudek. Tímto výsledkem splnila Chessy podmínky pro udělení Českého šampióna krásy a titul jí byl přiznán 31.8. 2010.

18.9. - Klubová výstavy RK Oslavany, třída pracovní, ocenění Výborná .

26.9. - Speciální zkoušky z vodní práce Nezdřev, I. cena, res. CACT, počet bodů 128, Chessy se stala čekatelkou šampióna práce

18.9. - Krajská výstava Plzeň , třída pracovní, ocenění Výborná 1, vítěz třídy.

Tímto úspěchem jsme zakončily pracovní i výstavní rok 2010.